Hat év kellett, hogy újra tárgyaljanak

Moldávia és a belőle kiszakadt Dnyeszter menti terület képviselői a tárgyalások folytatásában állapodtak meg csütörtökön a litván fővárosban tartott, hat év óta első megbeszélésükön.

WL
2011. 12. 01. 15:29
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Audronius Azubalis litván külügyminiszter közölte, hogy a megbeszéléseken a tárgyalások elveire és formai kérdésekre összpontosítottak, és „szilárd alapot teremtettek a konfliktus megoldását elősegítő további munkához”.

Megállapodtak abban, hogy a következő találkozót 2012 februárjában Írországban tartják.

A zömmel orosz anyanyelvűek lakta Dnyeszter menti terület 1990-ben vált ki az alapvetően román nyelvű Moldovából, s 1992-ben 15 ezer halottat követelő háborút is vívott vele. A területnek önálló jogi és közigazgatási rendszere van, bár függetlenségét egyetlen állam sem ismerte el.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.