Egy férfi tüzet nyitott kedden egy firenzei vásárcsarnokban, megölve két szenegáli árust, majd magával is végzett – közölte a helyi rendőrség. A lövöldözésben három másik bevándorló megsebesült. A tettes ezután egy föld alatti parkolóba menekült, s amikor a rendőrök bekerítették, fejbe lőtte magát. Matteo Renzi, Firenze polgármestere „tiszta elméjű, őrült rasszista gyilkosnak” nevezte a tettest. A rendőrség később azonosította: eszerint a vérengzést az 50 éves Gianluca Casseri követte el. A közszolgálati televízió (RAI) közlése szerint a férfi ismert volt a hatóságok előtt: rendszeresen részt vett egy szélsőjobboldali csoport által rendezett felvonulásokon.
Giorgio Napolitano köztársasági elnök elítélte a „két külföldi munkás barbár megölését” és „a gyűlölet vak kitörését”. Esti nyilatkozatában felszólította a hatóságokat és a társadalmat: „csírájában fojtsa el az intolerancia minden formáját, és tegyen hitet a nyitottság és a tolerancia itáliai hagyománya mellett”. A lövöldözés után Firenzében élő szenegáliak vonultak fel a város központjában, szülőhazájuk nevét kiáltozva. Firenzében, Rómában és más olasz városokban nagy számú szenegáli dolgozik utcai árusként, helyi nevezetességek, látnivalók közelében kínálva sálakat, erszényeket, öveket, táskákat a turistáknak.
Lövöldözés a piacon – magával is végzett az „őrült”
Egy férfi tüzet nyitott kedden egy firenzei piacon, megölve két szenegáli árust, majd magával is végzett – közölte a helyi rendőrség.
2011. 12. 13. 18:20
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!