Akkor mehetett tovább a hajó, mikor módosították az útvonalat

A szíriai Tartúsz haditengerészeti támaszpontján kötött ki csütörtökön az a lőszert szállító orosz hajó, amelyet a ciprusi hatóságok a hét elején feltartóztattak.

PR
2012. 01. 12. 18:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Selcuk Ünal a török haditengerészettől származó információra hivatkozva számolt be erről. Az orosz tulajdonban lévő, Saint Vincent és Grenadine-szigetek zászlaja alatt haladó Chariot nevű hajó kedden a tengeren tomboló vihar elől tért le a ciprusi Limassol kikötőjébe, formailag megsértve ezzel a Szíriába irányuló fegyverszállítást tiltó európai uniós embargót.

A szigetország hatóságai szerdán csak azt követően engedték el a hajót, hogy annak tulajdonosai módosították, Törökországra korlátozták a jármű úti célját. A hajó legénysége a kikötő elhagyása után azonban a jelek szerint kikapcsolta a jármű nyomon követését célzó berendezéseket. A ciprusi sajtó korábban is azt írta, hogy a hajó Szíriába tartott, fedélzetén 30-60 tonna lőszerrel. Orosz hadihajók utánpótlási célokra használják a szíriai Tartúsz haditengerészeti támaszpontját.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.