Brok szerint a leminősítés az amerikai hitelminősítők tudatos támadása Európa ellen. Nincs egyetlen hihető ok, ami megmagyarázná azt a döntést, hogy miért minősítették le például Olaszországot. Az országnak új a kormányfője, s nekilátott fontos reformok megvalósításának. Ez érvényes egyébként Spanyolországra, nem is beszélve Franciaországról. Ebből következően az S&P leminősítése érdekvezérelt. Devizaháborút hirdetnek Európa ellen. A hitelminősítők inkább a válságot súlyosbítják, mintsem hogy eredeti feladatukat, az előrejelzést gyakorolnák.
A hitelminősítők a pénzpiacok szereplőitől kapják a pénzüket és nem az államoktól. Tehát a piacoktól függnek és az ágazat érdekeinek megfelelően ítélik meg az államok hitelképességét. Az nem érdekli a pénzügyi szektort, hogy ezzel összességében az Egyesült Államoknak is kárt okoznak, hiszen tönkreteszik az amerikai termékek fontos felvevőpiacát. A befektetők egyszerűen csak szeretnék kihasználni a kínálkozó lehetőséget, hogy az adott helyzetben annyit keressenek, amennyit csak lehet.
A kereszténydemokrata politikus szerint az amerikai kormányon belül két tábor található. A külügy támogatja az egyesült Európát, más tárcák továbbra is az „oszd meg és uralkodj” elvét követik. Ők szívesebben látnák a megosztott, gyenge Európát. Brok kijelentette: ő nem kételkedik Washington európai elkötelezettségében. De a biztonságpolitikai érdekek csak az érem egyik oldalát jelentik.
(Die Welt – welt.de)
Egy erőszakos bűnöző bosszúból ölte meg az RTL Klub volt vezetőjét