A nő azután vesztette életét, hogy a jármű, amelyben utazott, felfordult a királyság északi, Hael nevű tartományában. Az autót egy másik nő vezette, aki túlélte a balesetet, de kórházba kellett szállítani.
Az ultrakonzervatív ország az egyetlen hely a világon, ahol a nők nem ülhetnek egyedül volán mögé. Női aktivisták a múlt évben komoly kampányt indítottak a szokásjogon alapuló tilalom ellen. Manal as-Sarífot, a mozgalom vezéralakját májusban tíz napra börtönbe is zárták, miután feltett magáról egy vezetés közben készült videót a YouTube-ra.
A megosztó kampány a Facebook közösségi portált is elérte, ahol mindkét tábor létrehozta a saját oldalát. Egy csoport egyenesen azt követelte a nőket vezetésen kapó férfiaktól, hogy hagyják helyben az engedetlen asszonyt. Az utóbbi években többször fordult elő, hogy a volán mögé ülő szaúdi nőknek autóbaleset okozta halálát.
Autóbaleset végzett a nők vezetési jogáért küzdő aktivistával
Autóbalesetben halt meg a szaúd-arábiai nők vezetési jogáért indított mozgalom egyik aktivistája. Az ultrakonzervatív ország az egyetlen hely a világon, ahol a nők nem ülhetnek egyedül volán mögé. Női aktivisták a múlt évben komoly kampányt indítottak a szokásjogon alapuló tilalom ellen.
2012. 01. 25. 20:35
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!