Ilyen alaposan már régen mészárolták a CDU-t. „A lehető legalantasabb” módszerekhez nyúltak, „tönkreteszik” a tartomány jó hírét, „félelmet” gerjesztenek, megfertőzte őket a „világvége-hangulat”. Természetesen populista célok hajtják őket. S természetesen ez a megoldásuk „olcsó” és „veszélyes”. Ilyen és ehhez hasonló vádak záporoztak az SPD és a Zöldekből álló kisebbségi kormányt alkotó pártok részéről. Talán összeállt a CDU-frakció az NPD-vel?
A CDU odáig merészkedett, hogy a tartományi gyűlésben szóvá kívánt tenni egy riasztó jelenséget. A tartományban a bűncselekmények felderítési aránya siralmas. Németországban csak a három várostartományban – Berlin, Bréma, Hamburg – rosszabbak a felderítési mutatók, mint a legnépesebb német tartományban. 49,9 százalékos a tartományi arány, ami lényegesen rosszabb, mint az országos felderítés, ami 56 százalék.
Theo Kruse, a CDU belügyi szakpolitikusa tudni véli a választ: aki a bűnügyi rendőrséget olyannyira elhanyagolja, mint a jelenlegi baloldali kormány, az nem csodálkozhat a rossz felderítési mutató miatt.
Az SPD és a Zöldek ezen felháborodtak. A valóságban szerintük egész más okai vannak a rossz mutatóknak. A tartományban számos olyan nagyváros található, ahol hagyományosan sokkal nehezebb megtalálni a bűnözőket. A többi nagy területű tartomány, Alsó-Szászország és Bajorország sokkal inkább mezőgazdasági jellegű. Ez a szociológiai különbség, és nem a hibás biztonsági politika okozza a bűnüldözés gyenge eredményeit.
Ez utóbbi érvnek részben ellentmondanak a statisztikák. Mert nem csak a tartomány kullog hátul az országos statisztikákban, de rosszul állnak a 200 000 lakos feletti városok körében is. A négy legrosszabb felderítési aránnyal rendelkező négy nagyváros, Köln, Bonn, Gelsenkirchen és Düsseldorf szintén ebben a tartományban található. Tehát a magas városiasodottság nem kielégítő magyarázat a rossz felderítési arányra.
(Die Welt – welt.de)
Súlyos balesetet szenvedett, pedig csak fánkozni akart a Tiszán