Haiti még mindig nyögi a két éve bekövetkezett katasztrófát

Két évvel a pusztító erejű földrengés után még mindig több mint félmillió ember él sátortáborokban Haitin, a munkaképes lakosság több mint felének nincs munkája, és négymilliónál több embert érint az élelmiszerhiány – közölték kedden a karibi ország hatóságai.

WL
2012. 01. 11. 7:35
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kétharmadával csökkent ugyan a számuk, de még így is 515 ezren élnek a földrengés sújtotta országban felállított 707 sátortáborban. Közben romlik az ideiglenes hajlékul szolgáló sátrak állaga, s a táborok felszámolását követelik azok, akik földjein felállították őket.

Két évvel ezelőtt, 2010. január 12-én történelmének legerősebb földrengése rázta meg Haitit. A 7-es fokozatú földmozgásban több mint 222 ezren haltak meg, és mintegy 300 ezren megsérültek. Több mint 390 ezer épület vált rommá, másfél millióan jutottak koldusbotra. Egyedül a fővárosban 80 ezer épület semmisült meg. Az éves hazai össztermék (GDP) 120 százaléka vált percek alatt semmivé.

Az elmúlt két év alatt a romok felét – közel tízmillió köbméter törmeléket – takarítottak el, jórészt az ENSZ erőfeszítéseinek köszönhetően.

A természeti csapás okozta gondokat tovább súlyosbította, hogy Haitin másfél évvel ezelőtt kolera ütötte fel a fejét. A járványban több mint hétezer ember halt meg.

E bajok közepette egyre nagyobb gondot jelent a növekvő bűnözés: az elmúlt egy évben több mint hétszázan haltak meg fegyveres erőszakcselekményekben, s 27 rendőr is életét vesztette. A legsúlyosabb bűntények nagy része a fővárosban, Port-au-Prince-ben történik, amelyet leginkább sújtott a két évvel ezelőtti földrengés.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.