Röviddel korábban egy casablancai bíróság garázdaság vádjával négy havi és háromnapi börtönbüntetésre ítélte, azaz éppen annyi időre, amennyit az előzetesben eltöltött. A „Dacos” néven elhíresült Muad Berlhuatot azért vették őrizetbe, mert összeverekedett egy monarchistával. Óvadékkérelmét elutasították, és a per lefolytatását is elhalasztották hatszor.
„Folytatni fogom az üzenetem terjesztését, és továbbra is leleplezem az országban uralkodó tömeges korrupciót” – mondta kiszabadulása után. Marokkót mérsékelt iszlamista kormány irányítja, miután tavaly novemberben megnyerte a választásokat. Az énekes ügyét sokan annak az ígéretnek a próbájának tekintették, hogy a kormány teljes függetlenséget biztosít az igazságszolgáltatásnak. „Új kormány van, de a tolvajok továbbra is büntetlenek” – mondta erre a „Dacos”.
Szabad a rapper
Marokkóban a „Dacos” néven elhíresült Muad Berlhuatot azért vették őrizetbe, mert összeverekedett egy monarchistával.
2012. 01. 12. 22:20
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!