Vérfürdőt hozott a vasárnapi támadássorozat

Sorozatos robbanások rázkódtatták meg vasárnap az iraki Ramádi városát. Eddig 12 halottról érkeztek jelentések.

LM
2012. 01. 15. 14:31
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A támadók két, autóba rejtett pokolgépet a város központjában, egy mecset közelében robbantottak fel, majd egy harmadikat is, a városközpontban – mondták rendőrségi források.

Egy negyedik járműben elrejtett szerkezet a rendőrség nyomozó hatóságának is otthont adó, három épületből álló létesítménynél lépett működésbe. Ezzel egy időben két öngyilkos merénylő a testére szerelt töltetet robbantotta fel a létesítmény kerítésénél – közölte az állami tévében Ádil Daham, a belügyminisztérium szóvivője.

A robbantásokat követően fegyveresek törtek be a területre és befészkelték magukat a három épületben, amelyet a rendfenntartó erők ostrom alá vettek. A támadók nem ejtettek túszokat.

A merényletek következtében legalább 12 ember életét vesztette, további 37 pedig megsebesült.

A város 100 kilométerre nyugatra fekszik a fővárostól, Bagdadtól.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.