Ban Ki Mun ezenkívül a Fatah és a Hamász palesztin mozgalmak közötti megbékélésről beszélt telefonon Abbásszal. Hangoztatta, hogy „e két viszonyt nem szabad egymásnak ellentmondónak, egymást kizárónak tekinteni” – tette hozzá a szóvivő. Ban emlékeztette a Palesztin Hatóság (és egyben a Fatah) vezetőjét arra, hogy az ENSZ mindig támogatta a palesztinok közötti megbékélést.
Abbász és Háled Mesaal, a Hamász politikai vezetője hétfőn Dohában megállapodott abban, hogy a palesztin elnök lesz a választásokat előkészítő átmeneti kormány vezetője. A „dohai nyilatkozat” előirányozza „nemzeti egységkormány alakítását Mahmúd Abbász elnök vezetésével és független technokraták részvételével, elősegítendő az elnök- és törvényhozási választások megtartását, valamint a Gázai övezet újjáépítésének megkezdését”. „Tájékoztatjuk népünket, hogy komolyan be akarjuk gyógyítani a sebeket (...), újraegyesítve népünket a politikai partnerség alapján, hogy erőfeszítéseinket az (izraeli) megszállással szembeni ellenállásnak szentelhessük” – mondta Mesaal.
Ezt követően az izraeli kormányfő úgy nyilatkozott, hogy nem lát lehetőséget a béketárgyalásokra, ha a palesztinok fenntartják megállapodásukat. Benjámin Netanjahu szerint Abbász „letért a béke útjáról” azzal, hogy megállapodott a hatalom megosztásáról a Hamásszal. Izrael terrorszervezetnek tartja a Hamászt. Netanjahu közleménye szerint Abbász „vagy a Hamásszal, vagy Izraellel van békében. Mindkettővel nem lehet”. Sajtójelentések szerint a Hamász nem egységes a megállapodás ügyében.
Izrael és a palesztinok januárban több mint egy év után első ízben tárgyaltak egymással. A találkozónak nem volt különösebb eredménye, és Abbász még nem döntötte el, hogy folytatja-e a tárgyalásokat.

Ma dönthetnek arról, hogy lesz-e újabb munkaszüneti nap Magyarországon