A rendőrök bevitték az Ettuniszía című napilap főszerkesztőjét és egyik újságíróját is, de elengedték őket. Mindannyiukat a jó erkölcs veszélyeztetésével gyanúsítják. Csütörtökön egy tucat újságíró gyűlt össze az ügyet tárgyaló bíróság előtt, tiltakozva kollégáik őrizetbe vétele miatt. „Ellenezzük a fotó megjelentetését, mert nem felel meg a szakmai elveinknek, de ez nem ok arra, hogy őrizetbe vegyenek újságírókat” – méltatlankodott Ziad al-Héni, a tunéziai újságíró-szakszervezet egyik tagja.
A Real Madrid középpályását és szőke barátnőjét, Lena Gerckét ábrázoló fotó eredetileg egy német férfimagazin, a GQ címlapján jelent meg, majd bejárta az egész világot. A tunéziai lap munkatársai halálos fenyegetéseket kaptak a kép megjelentetése után, feltehetően radikális iszlamistáktól. Ezzel egyidejűleg a Facebookon több ezren biztosították támogatásukról az újságírókat.
Tunéziában a múlt októberi parlamenti választások után az iszlamista Ennáda párt vezetésével alakult kormány, miután 2011 januárjában megdöntötték Zin el-Abidin ben Ali diktátor uralmát. A cenzúra megszüntetését is magával hozó forradalom óta ez az első eset az észak-afrikai arab országban, hogy újságírókat őrizetbe vesznek.

Szijjártó Péter: Nem az ukrán elnök, hanem a magyar emberek döntik el, hogy Ukrajna csatlakozhat-e az EU-hoz