A kormány tervét csütörtökön ismertette a parlamentben Hoszono Gosi környezetvédelmi és a nukleáris válság kezeléséért felelős miniszter. Képviselők kérdésére válaszolva azt mondta, a kormány azt javasolja, hogy az atomtemető Fukusima prefektúrán kívül létesüljön. Addig, harminc éven át, különleges ideiglenes tárolókban lenne a sugárzó hulladék. Hoszono reményét fejezte ki, hogy ez idő alatt olyan lesz a műszaki fejlődés, hogy nemcsak sugármentesíteni, hanem újrahasznosítani is tudják majd a szemetet.
A tárcavezető szerint a kormány azzal a kéréssel fordult a megrongálódott fukusimai atomerőmű mellett fekvő Futaba város önkormányzatához, hogy a település közigazgatási területén épüljön fel az ideiglenes tároló. A helyi média szerint azonban a városi hatóságok nem rajonganak az ötletért, tartva attól, hogy előbb-utóbb állandóvá válik az ideiglenesnek tervezett tároló.
Harminc év múlva kerülne a föld alá a fukusimai atomhulladék
A japán kormány harminc év múlva, Fukusima prefektúrán kívül helyezné föld alá véglegesen a tavalyi szökőárban megrongálódott fukusimai atomerőműben keletkezett sugárzó hulladékot.
2012. 02. 16. 13:06
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!