A Financial Times Deutschland Újabb leálló légitársaság – A Spanair után a Malév következik című cikkében kiemelte, hogy a nemzeti légitársaság leállása „újabb csapás a szorult helyzetben lévő Magyarország számára”. Az ország azonban így sincs „elzárva a világtól”, hiszen más légitársaságok azonnal sűrítették budapesti járataikat. A lap részletesen beszámolt a leállás előzményeiről – a privatizációs próbálkozásoktól egészen a tiltott állami támogatásról szóló brüsszeli döntésig rajzolva föl a Malév pályájának ívét –, majd megjegyezte, hogy „a súlyosan eladósodott és a recesszió szélén álló ország jelenleg tartós konfliktusban áll az Európai Unióval”.
A Handelsblatt A Malév magyar légitársaság a földön marad című cikkének bevezetőjében azt emelte ki, hogy a német Hochtief konszern, a budapesti repülőtér fő tulajdonosa számára is csapás a Malév csődje. Stefan Menzel, a cikk szerzője bécsi keltezésű tudósításában megjegyezte, hogy a két sikertelen privatizációs próbálkozást és az évek óta halmozódó veszteséget tekintve korántsem meglepetés a cég csődje. Menzel hangsúlyozta: „Magyarországon most attól tartanak, hogy a Hochtief (euró)milliós nagyságrendű követeléseket támaszt majd az állammal szemben, mert a Malév kimúlása miatt nem lehet betartani a repülőtér privatizációs szerződésében tett ígéreteket”.
„Végleg elszállt a Malév” – című kommentárjában foglalkozik a magyar légitársaság múlt heti csődjének előzményeivel és lehetséges következményeivel a szlovákiai Új Szó hétfőn megjelent száma. A cikk írója szerint az üzembiztosan, de drágán működő légitársaság mindkét privatizációja alkalmával rossz kézbe került. „Különösen az orosz magánosítás sült el balul” – írja a kommentátor, aki úgy véli, az idén tovább csökkenhet az európai légitársaságok száma, többek közt a komoly kihívást jelentő fapados légitársaságok miatt.
A forint árfolyamáról és a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) való tárgyalásokról írt a Wirtschaftsblatt című osztrák gazdasági napilap kelet-európai devizapiaci körképében. A lengyel zloty, a cseh korona és a magyar forint is „ismét erőteljesen hallattak magukról” idén, de a legnagyobb meglepetést a forint okozta a Wirtschaftsblatt szerint. Az EU-val és az IMF-fel való vita továbbra is „benne van a levegőben” – írta Magyarországnak a zsebében van az IMF című cikkében a lap. Egy hónappal ezelőtt – folytatta – még államcsődről volt szó, mostanra mindenesetre lassan elcsitulni látszanak a hullámok. Ezt mutatja, hogy a forint – más kelet-európai valutákkal együtt – januárban „erős életjelet adott magáról” – állt a cikkben. Margarete Strasser, a Pioneer Investments befektetési alap elemzője szerint ez azzal magyarázható, hogy a piac már beárazta az IMF-megállapodást. Ezzel kapcsolatban a lap mintegy tízmilliárd eurós védőhálóról írt. A jelek szerint sem az IMF, sem Magyarország nem akarja kockára tenni a kérdéses összeget – írta a Wirtschaftsblatt.