Swoboda újra hazánkkal foglalkozott

Az EP szocialista frakcióvezetője szerint „ha egy kormány folyamatosan provokálja az EU-t”, akkor nem szabad csodálkoznia azon, ha a bizottság esetleg intézkedéseket hoz.

BL
2012. 02. 27. 22:48
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A „válságkezelés válságáról” lehet beszélni Európában – fogalmazott az újságíró-szervezetek és az EU bécsi képviselete által szervezett beszélgetésen, amelyen visszatérő téma volt a magyarországi politikai helyzet megítélése. Swoboda véleménye szerint az uniós intézmények politikai válságát mutatja, hogy Nicolas Sarkozy francia elnök és Angela Merkel német kancellár az intézményeken kívül kerestek választ a válságra. Nem vitás, hogy Németországnak vezető szerepet kell vállalnia Európában, de a többi országgal való együttműködés szellemében kell azt tennie – vélekedett az osztrák politikus.

Görögországnak az euróövezetből való kiválása „katasztrofális hatású” volna, részben azért, mert az államadósság így visszafizethetetlen maradna – mondta. Swoboda „abszurdnak” tartja a felvetést azért is, mert nézete szerint „eddig nem is próbálta megmenteni” az EU Görögországot. A politikus szerint az EU csak takarékosságot, leépítéseket és megszorításokat szorgalmazott anélkül, hogy az igazi problémát, a meggyengült gazdasági szektorokat megerősítették volna.

Az osztrák politikus Magyarországra utalva kijelentette, kételkedik abban, hogy van-e értelmük a szankcióknak egy olyan ország esetében, amely pénzügyi nehézségekkel küszködik. Egyúttal úgy vélekedett, „ha egy kormány folyamatosan provokálja az EU-t”, akkor nem szabad csodálkoznia azon, ha a bizottság esetleg intézkedéseket hoz.

Swoboda kijelentette, nem tudja megítélni, hogy igazságos-e a „tartalmát illetően” a bizottság javaslata a kohéziós források kifizetésének felfüggesztésére. A politikus Szalay-Bobrovniczky Vince bécsi magyar nagykövetnek a döntés igazságosságát vitató hozzászólására válaszolt ezzel. A nagykövet egyebek mellett rámutatott, hogy a magyar kormány három százalék alá csökkentette az államháztartás hiányát, egyben utalt arra, hogy a Magyarországgal szemben kilátásba helyezett pénzügyi szankció – GDP-arányosan – kétszerese az euróövezetben kiszabhatónak. Swoboda elítélte, hogy – mint fogalmazott – Magyarországon „kampányt” folytatnak a kormányt bírálók ellen.

Az osztrák politikus aggodalmának adott hangot a „demokrácia válsága” miatt az EU-ban. Egyes országokban a második világháború utáni demokratikus fejlődést veszélyeztető jelenségek tapasztalhatók, amelyekre az EU-nak reagálnia kell – mondta. Ezzel kapcsolatban megemlítette Magyarországot, a holland Szabadságpárt „panaszhonlapját” és azt, hogy Romániában gyakorlatilag tárgyalás nélkül fogadtak el a parlamentben tucatnyi törvényt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.