Büszke a toulouse-i merénylő bátyja

A hírhedt toulouse-i merénylő bátyja rendőrségi kihallgatása során azt nyilatkozta, hogy büszke az öccse által elkövetett, brutális gyilkosságokra.

TK
2012. 03. 24. 17:23
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Rendőrségi források szombati közlése szerint Abdelkader Merah a rendőrségen kijelentette, hogy büszke öccsére, aki Toulouse-ban hétfőn egy zsidó iskolánál három kisgyermeket és egy rabbit, néhány nappal korábban pedig a közeli Montaubanban három francia katonát gyilkolt meg. A 24 éves, algériai származású francia merénylő szörnyű tettét azzal indokolta, hogy a multikulturalizmus, továbbá a francia hadsereg afganisztáni szerepvállalása ellen kívánt tiltakozni. Mohamed Merah 32 órán keresztül elbarikádozta magát egy toulouse-i ház első emeleti lakásában, a kivezényelt kommandósokkal vívott tűzharcban azonban életét vesztette.


A rendőrség még szerdán a merénylő édesanyját és bátyját is őrizetbe vette. A szülőt szombatra virradóra szabadon bocsátották. Az idősebb testvér kihallgatása jelenleg Párizsban folyik. A hatóságoknak legkésőbb vasárnapig kell dönteniük arról, hogy vádat emelnek-e ellene, vagy szabadon engedik őt.

Mohamed Merah édesanyja felelősséget érez a fia által elkövetett merényletek miatt. Ügyvédje újságírókkal azt közölte: az anya elítéli fia tettét, és értetlenséggel áll azzal szemben. Zoulhika Aziri bosszútól tart, és ezért egyelőre nem mer visszatérni toulouse-i lakásába.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.