A mértékadó liberális lap többek között arról kérdezte a lengyel diplomácia vezetőjét, hogy Varsó miért nem csatlakozik az Orbán-kormánnyal szemben megfogalmazott bírálatokhoz. Sikorski elmondta: nem emlékszik hasonló kritikákra az előző magyar kormánnyal szemben, amikor az elismerte, hogy hazudott állampolgárainak. Emellett hangsúlyozta, hogy Lengyelország és Magyarország ezer éve barátok, s a két országnak voltak közös királyai is. „Támogattuk az 1956-os budapesti felkelést, ők pedig a Szolidaritást” – tette hozzá Sikorski.
Az interjúban a lengyel külügyminiszter egyebek mellett arról is beszélt: a jelenlegi lengyel gazdaságpolitika arra példa, hogy a megszorításokat és a gazdaságélénkítést össze lehet hangolni. Sikorski visszautasította Nicolas Sarkozy francia államfő fenyegetését a nemzeti határok visszaállításáról a schengeni övezet külső határ-ellenőrzési hiányosságai miatt, felhívva arra a figyelmet, hogy Nyugat-Európába a bevándorlók többsége legális úton, a korábbi gyarmatokról érkezik.
Brüsszel és a baloldal
A lengyeleket is foglalkoztatja Brüsszel és a baloldal kapcsolata. Erről az Uwazam Rze című lengyel konzervatív hetilap cikkezett a szlovák választás kapcsán. A hetilap szerint Brüsszel mindent elnézett Gyurcsány Ferencnek, aki „közel sem vált annyira ellentmondásossá, mint Orbán Viktor”, mert mindig az unió elvárásait követte.
Március 15-én is velünk voltak
Nemzeti ünnepünkön lengyelekkel vonult a Békemenet a Kossuth térre, ahol meghallgatták Orbán Viktor ünnepi beszédét. A lengyel szimpatizánsok azért érkeztek Budapestre, hogy tisztelegjenek március 15-e előtt, és hogy szolidaritást vállaljanak a magyar néppel és a magyar kormánnyal. A lengyelek transzparensein a menetben többek között a következő feliratok voltak olvashatók: „Isten, óvd meg Magyarországot és Lengyelországot!”, „Magyar barátaink, veletek vagyunk”, „Mindannyian magyarok vagyunk”.

Online ügyintézés: A jövő most van!