Az enyhe időjárás miatt az ottawai halászati minisztérium négy nappal előre hozta a vadászati idény kezdetét.
Az állatvédők döbbenetére a minisztérium változatlanul megtartotta a négyszázezer grönlandi fóka megölésére engedélyt adó kvótát, amelyet egy évvel korábban emeltek fel hetvenezer példánnyal. A 8200 hólyagos fókára kiadott vadászati engedély is változatlan maradt.
A halászati minisztérium becslése szerint tavaly a fókabébik nyolcvan százaléka a jég csökkenésének esett áldozatul – mondta Michelle Cliffe, a Nemzetközi Állatjóléti Alap (IFAW) kanadai szóvivője a Globe and Mail című kanadai lapnak.
Az IFAW bírálta a vadászati kvóta megtartását, hozzátéve, hogy ráadásul a piac is összeomlott és nincs már igény olyan sok fókabundára.
A fókavadászat régóta kényes téma Kanadában. Két évvel ezelőtt egy radikális amerikai állatvédő tortát hajított az akkori halászati miniszter arcába.
Kanada ugyanakkor heves vitát folytat az Európai Unióval, amely megtiltotta a fókaáruk importját. A fókavadászok főleg Ázsiában találnak vevőt a fókahúsra és bundára.
Kiadták az engedélyt, leölhetik a fókákat
A nemzetközi tiltakozások ellenére csütörtökön megkezdődött Kanadában a fókavadászati idény.
2012. 03. 22. 20:11
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!