Meggyalázták 8600 áldozat emlékét a Délvidéken

Ismeretlen vandálok rongálták meg ezúttal a délvidéki Gádor községben lévő Német Emlékművet, amely a Tito kommunista partizánjai által működtetett megsemmisítő tábor helyén áll.

2012. 03. 07. 15:58
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az emlékmű helyén állt az a II. világháború utáni, Tito kommunista partizánhadserege által működtetett gyűjtőtábor, amelyben 1945 márciusától 1948 januárjáig 8600 német nemzetiségű délvidéki polgár (nők, gyerekek, aggastyánok) halt meg embertelen bánásmód, éhhalál, vérhas vagy gyilkosság következtében. A nevesített áldozatokon kívül további ezer ismeretlen ember is a vörös terror áldozatává vált Gádoron.

Az emlékhelygyalázás ezúttal nem korlátozódott az emlékműre, hiszen a néhai német temető kálváriaépületének faláról is lefeszítették az első emlékjelként állított keresztet és az emléktáblát. A fehér márványtáblák sarkait letörték, máshol felületi sérüléseket okoztak rajtuk.

Saša Dmitrašinović, a rendőrség főparancsnoka fogadta Beck Antalt, a Szent Gellért Német Egyesület elnökét, a Német Nemzeti Tanács alelnökét, és azt ígérte neki, hogy munkatársai mindent elkövetnek a tettesek kézre kerítéséért és méltó megbüntetéséért. Beck Antal reményének adott hangot, hogy a gaztett elkövetőjét nem politikai, illetve nemzetgyűlöleti érzelmek sarkallták

Az EU-ba belépni szándékozó Szerbiában máig nem szokatlan jelenség a német és magyar etnikai kisebbség emlékhelyei elleni támadás. A csurogi magyar tömegsír feletti emlékhelyet például, ahol a gádorihoz hasonló megsemmisítő tábort működtettek 1944–45-ben a szerb kommunisták, kiszámítható rendszerességgel rongálják meg.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.