„Ténylegesen zsákutcába jutottunk” – jegyezte meg Tihipko, majd hozzátettek, hogy még mindig a lakossági gázárak miatt nem tudnak dűlőre jutni. „Más probléma már nincs, minden feltételt teljesítettünk. A gázárakat azonban semmiképp sem fogjuk emelni” – jelentette ki Tihipko. A miniszterelnök-helyettes hangsúlyozta, hogy Ukrajna a jelenlegi helyzetben ezt nem tudja megtenni – írja a Tsn.ua internetes hírportál.
Mint ismeretes, az IMF 2011 októberében azt követelte Ukrajnától, hogy 32 százalékkal növelje a lakossági földgáz árát. Ennek a feltételnek a teljesítése szükséges ahhoz, hogy Ukrajna a soron következő, 1,5 milliárd dollár értékű hitelrészletet megkapja.
Volodimir Dubrovszkij, a CASE Ukraine társadalmi és gazdasági kutatásokkal foglalkozó központ vezető elemzője szerint az IMF-fel való kapcsolat megszakadása az ország fizetésképtelenségéhez vezethet, mivel ez a befektetők számára egy jelzés lesz, hogy nincs bizalom az ukrán gazdaság iránt. Ez a hrivnya árfolyamának eséséhez és az államadósság növekedéséhez vezet véleménye szerint.

Meglepő fordulat a a Huszti ikrek ügyében, megszólalt a szakértő