Nyikolaj Szincov, a testület szóvivője moszkvai sajtótájékoztatóján elmondta, hogy a térségben 85 terroristaellenes és több mint 12 ezer más jellegű harci műveletet hajtottak végre. A különleges erők 50 embert vettek rá arra, hogy hagyjon fel kormányellenes tevékenységével. Felidézte azt is, hogy 2011-ben sikerült két női öngyilkos merénylőt elfogni, aki éppen Közép-Oroszországba tartottak.
Andrej Przsedomszkij, a szervezet tanácsadója arra figyelmeztetett, hogy a területen más országból, így Afganisztánból toborzott fegyveresek is megjelentek. Feltevéseik szerint fel kell készülni arra, hogy az afganisztáni (szövetséges) hadműveletek tervezett befejezése után a terroristák Oroszországba települhetnek át.
Észak-Kaukázus Oroszország legnyugtalanabb része, a térség köztársaságaiban folyamatosak a kisebb-nagyobb összetűzések, terrorakciók, és ide nyúlnak az Oroszországban elkövetett terrorcselekmények többségének gyökerei is. Eleinte ezek a köztársaságok el akartak szakadni Oroszországtól. Az elmúlt években a szakadár csoportok helyére az iszlám szélsőségesek léptek, s a nagyon rossz gazdasági helyzet, a hatalmas munkanélküliség mellett állandó az utánpótlásuk.
343 fegyveressel végeztek a legnyugtalanabb régióban
Az orosz különleges erők tavaly Észak-Kaukázusban 343 fegyverest öltek meg és 618-at vettek őrizetbe – közölte csütörtökön a Nemzeti Terrorizmusellenes Bizottság (NAK).
2012. 04. 05. 14:36
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!