A minisztérium szándéka, hogy új stratégiákat és fegyvereket fejleszt ki a randalírozók ellen. Ezek közé tartozik az úgynevezett ingerlő hatású okos lövedék (Discriminating Irritant Projectile), amelybe valamelyik, már ismert könnygázvegyületet vagy más kémiai anyagot töltenek. Egy másik fejlesztés alatt álló fegyver a bűzösborzolajnak nevezett anyag, amelyet golyócskákba töltenek, és amikor kilövik őket a rendbontókra, a büdös folyadék szétterül rajtuk. A minisztérium tudományos és műszaki központja a műanyag és gumilövedékeket akarja ezekkel helyettesíteni.
Az Evening Standard idézi azt a rendőrségi tájékoztatót, amelyet még októberben kapott a The Guardian című lap, és eszerint „nincs olyan idétlen ötlet, amelyen el ne gondolkodnának”.
Egy belügyminisztériumi szóvivő pedig úgy nyilatkozott: rendszeresítés előtt minden egyes új technikát alaposan ellenőriznek abból a szempontból, hogy milyen fiziológiai hatása van az emberre.