Egyre több újságírót csuknak börtönbe

Törökországban egy év alatt majdnem megduplázódott a bebörtönzött újságírók száma – áll az EBESZ hétfőn Bécsben közzétett tanulmányában.

LM
2012. 04. 02. 14:39
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ma 95 újságíró ül török börtönökben, szemben az egy évvel ezelőtti 57-tel, és nagy részüket azzal vádolják, hogy terroristákkal működtek együtt – jegyzi meg az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) dokumentuma. A tanulmány kitér arra is, hogy a Törökországban kirótt börtönbüntetés, csakúgy mint az előzetes letartóztatásban eltöltött idő, aránytalanul hosszú.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.