Emil Boc a bejelentés magyarázataként elmondta, hogy döntésével Kolozsvár státusát szeretné erősíteni. Úgy vélte: elvitathatatlanná kell tenni Kolozsvár erdélyi fővárosi rangját. „Azért térek haza, hogy folytassam a 2004-ben elkezdett munkát” – jelentette ki Emil Boc. Azt is hozzátette, hogy polgármesterként a munkahelyteremtést, a város és a megye modernizálását és az emberek életminőségének a javítását fogja legfontosabb célkitűzésének tekinteni. Emil Boc 2004-ben és 2008-ban is megnyerte a kolozsvári polgármester-választást. Fél évvel a 2008-as önkormányzati választások után azonban kormányalakításra kérték fel, és lemondott a városvezetői mandátumáról.
Az időközi választásokat követően helyét a pártja színeiben megméretkező Sorin Apostu korábbi alpolgármester foglalta el. Apostut 2011 novemberében súlyos korrupciós vádakkal letartóztatták, az ellene folyó perben még nem született ítélet. A polgármesteri teendőket azóta megbízottként a szintén PDL-es színekben megválasztott Radu Moisin alpolgármester látja el. Emil Boc ez év február 6-án mondott le a miniszterelnöki tisztségről. A Demokrata Liberális Párt (PDL) által vezetett koalíció támogatásával kormányzó Ungureanu-kabinet pénteki bukása után a PDL-ben is inogni látszik pártelnöki széke.
A román jobboldali párt több befolyásos politikusa úgy vélekedett, hogy Emil Bocnak távoznia kellene a párt éléről. Kolozsvári sajtótájékoztatóján újságírói kérdésre válaszolva Boc viszont kijelentette: nem áll szándékában lemondani, és nem tartja időszerűnek összehívni a pártja rendkívüli kongresszusát. Hozzátette, az értékeléseket a választási ciklus végén kell elvégezni. Romániában június 10-én tartják az önkormányzati választásokat.
Emil Boc bevenné Kolozsvárt
Kolozsvári sajtótájékoztatóján jelentette be Emil Boc volt román miniszterelnök, a Demokrata Liberális Párt (PDL) elnöke, hogy ismét elindul a helyi polgármester-választáson.
2012. 04. 28. 12:17
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!