Irakban tárgyalna Irán

Irakot javasolja a nukleáris tárgyalások színhelyéül Irán – közölte a bagdadi külügyminisztérium szerdán.

WL
2012. 04. 04. 6:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Irán azt javasolja, hogy Irakban rendezzék meg azt a jövő heti tárgyalási fordulót a nagyhatalmakkal, amely vitatott atomprogramjáról szól majd, és mindeddig Törökországba tervezték – tudatta a tárca.

Kedden Bagdadban járt egy iráni küldöttség, és kérte, hogy Irak rendezze meg a tárgyalási fordulót az ENSZ Biztonsági Tanácsa öt állandó tagjával és Németországgal. Irak ezzel kapcsolatban megkeresi az érintett országokat – tette hozzá a minisztérium.

Hillary Clinton amerikai külügyminiszter szombaton megerősítette, hogy az április 13–14-i tárgyalás Isztambulban lesz. A legutóbbi forduló tavaly januárban volt, de azon még a napirendi pontokban sem tudtak megállapodni a felek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.