Több száz fiatal gyűlt össze a főváros központi terén, a parlament előtt, és skandált jelszavakat. A megmozdulás akkor vált erőszakossá, amikor a rohamrendőrök nem engedték, hogy a tüntetők a Vardar folyó másik partjára, egy főleg albánok lakta városrészbe vonuljanak. A fiatalok köveket kezdtek dobálni, a rendőrök pedig gumibottal kergették szét őket.
Az indulatokat egy múlt heti gyilkosság szította fel: négy, húszas éveiben járó fiatalembert és egy 45 év körüli férfit öltek meg – valósággal kivégezték a felsorakoztatott áldozatokat – Szkopje közelében egy mesterséges tónál. Bár a rendőrség mindeddig semmit sem mondott arról, hogy kik lehetnek az elkövetők, sok macedón az albán kisebbséghez tartozókat vádolja a bűntettel.
Macedóniában gyakorlatilag állandósult a feszültség a többségi macedónok és a lakosság 35-40 százalékát kitevő albánok között. Az ellenségeskedés 2001-ben kis híján polgárháborúhoz vezetett, miután albán gerillák több támadást indítottak a kormányerők ellen. Csak a nyugati diplomácia közbelépése tudta elhárítani a vérontást, de az etnikai ellentétek azóta is léteznek.