„Ebben a pillanatban az elképzelés síkján marad (az összevonás). A reformot – amelyre összpontosítani fogunk – alulról szeretnénk elkezdeni. A nagy összevonások megvalósítása túl gyorsan jött volna„ – mondta a TASR-nek Kalinák azzal összefüggésben, hogy a szerdán kinevezett új szlovák kormány eredeti – a védelmi és a belügyi tárca összevonását célzó – elképzeléseinek megvalósításához rövid távon mégsem kezd hozzá Robert Fico kabinetje.
Robert Kalinák szerint a két minisztérium ennek ellenére keresni fogja a jobb gazdálkodást célzó „közös utakat”, de ezek megvalósítását a jó előkészítettség feltételéhez köti.
Az összevonási tervek elhalasztását a másik érintett minisztérium, a védelmi tárca vezetője is megerősítette.
„Jelenleg – az előzetes elemzést követően – úgy látom, ez nem napok vagy az előttünk álló egy-két hónap kérdése, mert sok az akadály„ – jelentette ki a védelmi tárca vezetője. Martin Glvác úgy véli, egyébként sem lenne helyes megoldás a két minisztérium összevonása, mert a két tárca „nem kompatibilis” és egy ilyen lépés amúgy sem szokványos.