Albánok és szerbek szinte teljesen elkülönülve élnek Mitrovica déli, illetve északi részén egy folyó által elválasztva. A város a két koszovói nemzetiség közötti villongások egyik leggyakoribb színhelye volt eddig is. A Belgrád támogatta koszovói szerbek nem ismerik el a tartomány függetlenné válását Szerbiától, és gyakorlatilag úgy tekintik, hogy ahol laknak, az még mindig Szerbia része.
A rendőrségi közlemény szerint a vasárnap reggeli merénylet indítéka „egyelőre nem ismert”, és az ügyben őrizetbe vétel még nem volt.
Pokolgép ölte meg a családapát
Pokolgép megölt egy albán férfit a koszovói Mitrovica város szerb ellenőrzés alatt lévő északi részén vasárnap, felesége és négy gyereke pedig megsebesült a földszinti lakásuk ablakába tett szerkezet felrobbanásában – közölte a rendőrség.
2012. 04. 08. 7:32
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!