Tízezreket vitt utcára a baloldal + Képek

A kolumbiai főváros főterén 35-50 ezer ember gyűlt össze, hogy éltesse a Hazafias Menet elnevezésű szervezetet.

BL
2012. 04. 24. 6:31
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kolumbiai főváros főterén 35-50 ezer ember gyűlt össze, hogy éltesse a Hazafias Menet elnevezésű szervezetet, amelynek egyelőre nincsenek választási ambíciói, de minél szélesebb néptömegek érdekeinek az érvényesítéséért igyekszik munkálkodni. A formációt mintegy 1700 társadalmi és diákszervezet hívta életre, vezetőjének Piedad Cordoba volt szenátort választották, aki egy időben a kormány és a Kolumbiai Forradalmi Fegyveres Erők (FARC) szélsőbaloldali gerillaszervezet között közvetített túszok szabadon engedése érdekében.


A felvonulók egyben jobb szociális körülményeket, minőségi egészségügyi ellátást és oktatást követeltek. Az egyik tüntető a falusi szegények nyomorúságos helyzetét ecsetelte. Véleménye szerint sokan a kilátástalanság miatt állnak be gerillának. Sandra Castro, a Hazafias Menet szóvivője elmondta, hogy egy olyan népfront jellegű tömörülésről van szó, amely a jövőben a hatalom megszerzéséért is harcba szállhat.

A kolumbiai hadsereg néhány napja azt állította, hogy a mozgalom létrehozásának a hátterében a FARC állt. Ezt a szervezők kereken cáfolták. Ugyanakkor a demonstráció résztvevői kívánatosnak tartották, hogy a kormány kezdjen érdemi tárgyalásokat az 1964 óta működő gerillaszervezettel, amely még mindig jelentős erőt képvisel a maga 9 ezer fegyveresével.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.