A két elnökjelölt az RTS közszolgálati tévé vitájában ütköztette nézeteit egyebek között a gazdasági helyzetről, az európai integrációról és a korrupció kérdéséről, de szó volt Koszovóról, illetve az állítólagos választási csalásokról.
Boris Tadić, a Demokrata Párt (DS) jelöltje – aki eddig két ciklusban volt államfő – veszélyesnek nevezte ellenlábasa politikáját, és kampányfogásnak nevezte a választási csalásról szóló vádjait. Tomislav Nikolić, a Szerb Haladó Párt (SNS) jelöltje pedig felszólította a polgárokat, hogy szavazzanak rá, mert szerinte így büntethetik meg Tadićot és kormányon lévő pártját a gyönge teljesítményért.
Nikolić arról beszélt, hogy a demokraták „ígéretei nem őszinték”, s ha Tadić maradna hatalmon, Szerbia továbbra is „keresztapák túsza” lenne. Felszólította a választókat, hogy szavazzanak rá, mert ezzel a változásokra voksolnak. Tadić pedig azt hangoztatta, hogy a május 20-án tartandó második fordulóban a szavazók az európai út folytatásáról döntenek, ha rá szavaznak. A tévévitát záró üzenetében Tadić a demokráciára és egymás tiszteletére buzdította szavazóit, Nikolić pedig azt hangoztatta, hogy ha a polgárok rá szavaznak, vége lesz az eddigi hazug politikának.
Szerbiában csütörtökön éjféltől kampánycsend lép életbe a vasárnapi választások előtt. Az elnökválasztás első fordulójában Tadićra a szavazók 25,31 százaléka adta voksát, Nikolićra pedig a választók 25,05 százaléka szavazott. Szerbiában 6,8 millió szavazólapot nyomtattak a vasárnapi fordulóra. Az a jelölt győz és lesz Szerbia új államfője, aki több szavazatot kap. A legutóbbi közvélemény-kutatások szerint Boris Tadićnak a választók 58 százaléka szavazna bizalmat, míg Tomislav Nikolić a voksok 42 százalékára számíthat.
Tadićot választja
Pásztor István, a Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ) elnöke szerdán kiadott állásfoglalásában hangsúlyozta, hogy ő Boris Tadićra fog szavazni, és erre kéri mindazokat, akik május 6-án mint köztársasági elnökjelöltet őt támogatták.
Vasárnap tartják a vajdasági parlamenti választások második fordulóját is, s ezzel kapcsolatban Pásztor elmondta, hogy versenyben lévő tíz egyéni jelöltjük reménykeltő esélyekkel néz a választás elé, mert három személy kivételével az első fordulóban a VMSZ jelöltjei mindenhol első helyen végeztek. A 120 tagú vajdasági parlament képviselőinek felét az első körben pártlistákról választották meg, hatvan helyre pedig a második fordulóban egyéni jelöltekre adhatja voksát az 1,7 millió választó.