Kitiltották az újságírót

Nem maradhat tovább Kínában az Al Dzsazíra hírtelevízió angol nyelvű irodájának munkatársa – derült ki keddi híradásokból. Az amerikai állampolgárságú Melissa Chan 2007 óta volt a pekingi szerkesztőség munkatársa.

WA
2012. 05. 08. 10:33
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Al Dzsazíra ennek következtében megszünteti az angol nyelvű adások pekingi irodájának működtetését, egyben tárgyalásokat kezd a kínai hatóságokkal annak újranyitásáról. Arab nyelvű szerkesztősége tovább dolgozik – közölte nyilatkozatában a katari székhelyű televízió angol nyelvű műsorainak hírigazgatója, Salah Negm.

A kínai hivatalos indoklás szerint Csan megsértette a tudósítói munkára vonatkozó kínai szabályokat, ezért nem hosszabbították meg újságírói akkreditációját, amivel együtt jár, hogy nem kaphat vízumot, illetve tartózkodási engedélyt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.