Az Independent Parliamentary Standards Authority (IPSA) honlapján arról kérdezi a szigetország lakosságát, hogy mennyit ér a képviselők munkája, illetve hogy az évi 65 738 fontot zsebre tevő honatyák „megérik-e a pénzüket”.
Ian Kennedy, a szerv vezetője szerint az IPSA felállítása „hatalmas változás”, mivel először fordulhat elő, hogy a parlamenttől és a kormánytól függetlenül születik döntés a képviselők bérezéséről. Kennedy arra is ígéretet tett, hogy a testület döntését nem fogják befolyásolni „politikai bennfentesek”.
A testület a fizetések megállapításához a képviselői munkához szükséges szakmai tapasztalat és szakértelem, valamint a honatyák felelősségének mértékét is fel kívánja mérni, hogy objektív összehasonlítási alapot teremtsen más munkakörök bérezésével szemben.
A képviselők korábban azzal érveltek, hogy munkájuk „különleges” szakma, amelyet mindegyikük eltérő módon végez.
Kennedy szerint az IPSA sikeresen kezelte „a költségtérítési botrány által kreált felfordulást”, a következő „nagy kihívás” pedig a honatyák fizetésének és nyugdíjának megállapítása lesz. Az elmúlt években számos brit honatyáról derült ki, hogy irreális összegeket számolt el költségtérítés címén. A botrányok hatására a képviselők hivatalos kiadásait az interneten is közzéteszik, és folyamatosan felügyelik a költségtérítési szabályok betartatását.
A testület azt ígéri, döntése nem elsősorban a közelmúlt botrányaira adott reakció lesz. „Nagyon fontos dolgokról beszélünk: a demokratikus hagyományainkat felépítő szövet részéről. A képviselők javadalmazása egyben nyilatkozat a társadalomban elfoglalt helyükről is” – mondta Kennedy.

Hatalmas légibomba került elő Debrecenben – fotó