Kettéváltak a nacionalisták

Egy évvel a következő választások előtt kettévált a bolgár nacionalisták Európai Parlamentben is képviselt pártja, az idegengyűlölő Ataka (Roham), s a távozók hétfőn bejelentették, hogy saját pártot alapítanak "egy korszerű nacionalizmus" jegyében.

WA
2012. 06. 04. 19:21
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Az Ataka teljesítette küldetését, ma már egy korszerű nacionalizmusra van szükség” – magyarázta a bTV bolgár televízióban Kapka Georgieva, a magát Nemzeti Demokrata Pártnak (NDP) nevező új szervezet egyik alapítója. A magát nacionalistának tartó, szélsőjobb Atakából kiváló új nacionalista párt jelképe a főnixmadár lesz.

A török- és romaellenes politikát folytató Ataka, amely a 2011-es választásokig támogatta Bojko Boriszov polgári irányzatú kisebbségi kormányát, tulajdonképpen az Arany Hajnal nevű görög fasiszta párt „bolgár verziója” – bírálta eddigi pártját Georgieva.

Az NDP alapító kongresszusa szombaton egyhangúlag Dimitar Sztojanov európai parlamenti képviselőt választotta meg az új párt elnökévé. Sztojanov nem mellesleg az NDP-alapító Georgieva fia, Georgieva pedig az Ataka-vezér Volen Sziderov különélő felesége.

Sziderovnak a 2011. végi elnök- és önkormányzati választások után rendült meg a helyzete az Atakában, miután az általa vezetett nacionalisták a vártnál rosszabbul szerepeltek.

Egy április közepén közzétett friss szófiai közvélemény-kutatás azt mutatta ki, hogy a bolgárok 31 százaléka leginkább egy új pártra vagy csoportosulásra adná a szavazatát a 2013-as parlamenti választásokon. A NZIOM intézet felmérése szerint ugyanakkor a kormányzó GERB (Polgárok Bulgária Európai Fejlődéséért) 30,4 százalékos népszerűsége továbbra is a legmagasabb volt a politikai erők között, míg az ultranacionalista Ataka támogatottsága alig 2,8 százalékra rúgott.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.