Kézigránát robbant a diszkóban, hárman meghaltak + Videó

Hárman meghaltak, nyolcan pedig megsebesültek, amikor vasárnap hajnalban egy támadó kézigránátot robbantott a bánáti Udvar (Idvor) egyik kávézójában.

BL
2012. 06. 03. 12:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az RTS állami televízió jelentése szerint a Dama kávézóban végrehajtott robbantás halálos áldozatainak egyike a kézigránátos támadó. A szerb tömegtájékoztató eszközök értesülései szerint a kávézóban egy diszkó működik, amelynek biztonsági személyzete vasárnapra virradóra nem engedett be négy férfit a szórakozóhelyre. Állítólag dulakodás is volt a biztonsági őrök és az – egyik szomszédos faluból érkezett – négy férfi között. Ezután a szórakozóhelyről kizártak egyike egy kézigránátot vett elő, és aktiválta azt. Ebben meg akarta akadályozni a testvére, ám a kézigránát felrobbant. A testvérpár, valamint a velük érkezettek egyike a helyszínen meghalt, nyolcan pedig megsebesültek. A sérülteket nagybecskereki (Zrenjanin), pancevói és belgrádi kórházakba szállították.

A dpa német hírügynökség a támadásról beszámoló jelentésében megállapította, hogy a volt Jugoszlávia utódállamaiban még sok fegyver van a lakosságnál, a múlt héten a Szerbiával szomszédos Horvátországban ketten haltak meg kézigránát-robbanásban.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.