Letartóztatták a hírhedt szekta utolsó körözött tagját

A japán hatóságok letartóztatták a hírhedt Aum Sinrikjo szekta utolsó körözött tagját. A szekta 1995-ben szarin ideggázzal mérgezte meg Tokió metróhálózatát.

WL
2012. 06. 15. 5:53
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Aum Sinrikjo (Legfőbb Igazság) 1995-ben szarin ideggázzal mérgezte meg a japán főváros metróhálózatát. A terrorakcióban 13 ember meghalt, több mint hatezren pedig különböző mértékű egészségkárosodást szenvedtek. A szekta vezetőjét, Aszahara Sokót halálra ítélték 12 további szektataggal együtt, de az ítéletet még nem hajtották végre. A szekta mintegy 200 tagja pedig börtönbüntetést kapott.

Az utolsó, mostanáig rejtőzködő szektatag üldözése két hete helikopterek és mintegy ötezer rendőr bevetésével folyt Tokióban és a főváros közvetlen környékén. Minderre azután került sor, hogy a hatóságok nem sokkal korábban őrizetbe vették a két utolsó körözött tag egyikét. Kikucsi Naokót Tokió mellett fogták el.

Az Aum Sinrikjónak ma néhány száz tagja van, de „fénykorában” Japánban mintegy tízezer tagja volt, és a szervezet szerint ennél is több Oroszországban. A szekta jelenleg állandó hatósági felügyelet alatt áll, és mostani vezetői elhatárolódtak Aszaharától.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.