Lőszerraktár robbant fel

Ismét kigyulladt egy lőszerraktár hétfőn Oroszországban, ezúttal az Uráltól délnyugatra lévő Orenburg megyében

tt
2012. 06. 11. 21:55
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kazahsztáni határtól nem messze található katonai raktár területén felrobbant lőszerektől egy katona könnyebben megsérült. Valamennyi ott szolgálatot teljesítő katonát kimentették, de a környéken két ember eltűnt – közölte a katasztrófavédelem regionális központjának sajtószóvivője.

Egy közeli gyerektáborból 65 gyermeket és 16 felnőttet kellett kiköltöztetni, és két közeli települést is kiürítettek. A hatóságok hét további település evakuálását készítették elő. A legközelebbi 14 kilométerre van a lőszerraktártűztől. A vasbetonnal fedett, föld alatti lőszerraktár 83 hektáros területen helyezkedik el. A felrobbant tüzérségi lövedékek maradványai mintegy négy kilométeres körzetben szóródtak szét. A robbanások továbbra is sűrűn, 5-7 percenként követték egymást.

A helyszínre robotokat szállítottak, amelyeket a tűzoltásban és a terület átvizsgálására használnak. A mentési munkálatokat személyesen Vlagyimir Pucskov, az orosz rendkívüli helyzetek minisztere irányítja. Oroszországban gyakoriak a lőszerrobbanások és raktártüzek. Legutóbb május 25-én a déli Asztrahán város közelében egy lőtéren 145 ládában 840 gránát robbant fel, miután tűz ütött ki. Egy katona megsebesült.

Egy héttel korábban az orosz Távol-Kelet tengermelléki területén gyulladt ki egy lőszerraktár, és az ott tárolt lövedékek sorra berobbantak. A hónap elején a Moszkvától keletre lévő Nyizsnyij Novgorod mellett hat katona halálát okozta lejárt szavatosságú lőszerek felrobbanása.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.