A hívás valószínűleg az első kapcsolatfelvétel volt a két vezető között azóta, hogy Murszi szombaton letette a hivatali esküt.
Egyiptom és a túlnyomórészt síita Irán – a Közel-Kelet két nagy befolyású országa – az 1979-es iráni iszlám forradalom, valamint azután, hogy Egyiptom elismerte Izraelt, 1980-ban megszakította egymással a diplomáciai kapcsolatot. Ezt a mai napig nem állították helyre, noha Hoszni Mubárak egyiptomi elnök hatalmának tavalyi megdöntése óta mindkét ország jelezte, hogy változtatni akar a másikkal szembeni politikáján.
Ahmadinezsád meghívta Murszit az el nem kötelezett országok mozgalmának augusztus 29-ei teheráni csúcstalálkozójára – közölte a hírügynökséggel az egyiptomi elnök szóvivője, de arról nem szólt, hogy Murszi elfogadta-e a meghívást.
A Fars iráni hírügynökség Murszi győzelmének másnapján jelentette, hogy interjút készített az akkor még csak elnökjelölt egyiptomi politikussal, és ő abban azt mondta: a térségbeli stratégiai „egyensúly” megteremtése érdekében bővíteni akarja Kairó és Teherán kapcsolatait, valamint hogy felül akarja vizsgálni majd az Izraellel kötött békeszerződéseket.
Az egyiptomi elnökségi szóvivő nem sokkal a Fars jelentése után cáfolta, hogy lett volna ilyen interjú, és közölte, hogy a hamisításért az államfő beperli az iráni hírügynökséget.

Luxusnyaraló csak milliárdosoknak? – Így szálltak el az árak a Balatonnál