A hatalmas tömegmegmozdulást Óe Kenzaburo Nobel-díjas író és Szakamoto Riuicsi popsztár kezdeményezte. A szervezők százezer embert vártak a Tokió belvárosában lévő Jojogi parkba, de becsléseik szerint jóval többen vettek részt a fukusimai atombaleset után 16 hónappal tartott tüntetésen.
A katasztrófa után Japánban biztonsági okokból vagy karbantartás végett leállították az összes atomreaktort. Július elején azonban újraindították az Ohi atomerőmű egyik reaktorát, és ugyanott a hét folyamán egy újabb reaktort üzembe akarnak helyezni, amit a tüntetők hevesen elleneznek.
Emberi tényezőre vezethető vissza a tavaly márciusi fukusimai nukleáris baleset – állapította meg a japán parlament tényfeltáró bizottsága, amely két héttel ezelőtt csütörtökön hozta nyilvánosságra jelentését.
Japánban egyébként csökkenteni kell az áramfogyasztást, mert energiahiány léphet fel az atomerőművi leállások miatt. Japánban négy évtized után most először fordul elő, hogy atomenergiával nem termelnek áramot.
Március végén még azt közölték, továbbra is életveszélyesen nagy a sugárzás a fukusimai atomerőmű egyik megrongálódott reaktorában.

Fél nap után találtak csak rá az 51-es úton, Sükösd közelében történt halálos baleset áldozatára