Főszerkesztőt vádoltak meg Egyiptomban

Előzetes letartóztatásba helyezte egy kairói bíróság csütörtökön egy független napilap főszerkesztőjét, akit az államfő megsértésével és „hazugságok terjesztésével” vádolt meg az iszlamista Muzulmán Testvériség mozgalom.

2012. 08. 23. 16:38
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Iszlam Afifi, a magántulajdonban lévő ad-Desztúr című lap főszerkesztője az első újságíró, akit bíróság elé állítottak Hoszni Mubarak elnök rendszerének 2011. februári megdöntése óta. A főszerkesztő szeptember közepéig biztosan rács mögött marad, akkor tartják perének következő tárgyalását.

Nem Afifi az egyetlen, akit az iszlamisták eddig följelentettek, de több újságírót is megvádoltak azzal, hogy gyújtó hangú tudósításokban a Muzulmán Testvériség ellen hangolják a népet. Az al-Farain (Fáraók) nevű tévéállomást be is tiltották emiatt. Mohamed Murszi államfő, miután a Muzulmán Testvériség jelöltjeként győzött a júniusi elnökválasztáson, lecserélte a vele szemben korábban igen ellenséges közszolgálati média vezetőit.

Az amerikai külügyminisztérium tiltakozott az egyiptomi vezetésnél az újságírók elleni büntetőeljárások miatt. Washington közölte: „nagyon aggódik” amiatt, hogy Egyiptomban korlátozzák a sajtószabadságot.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.