Izrael még nem döntött a támadásról

Izrael még nem hozott döntést az iráni atomlétesítmények elleni esetleges támadásról. Mindezt Benjamin Netanjahu miniszterelnök jelentette ki egy kedd esti televíziós nyilatkozatban.

PR
2012. 08. 01. 7:13
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kormányfő ugyanakkor hangsúlyozta: kormánya önállóan kíván dönteni arról, hogy miként reagáljon Irán nukleáris programjára. Ebben a kérdésben Izraelt senki nem befolyásolhatja – fogalmazott a nyilatkozatban, amelyből a Háárec című napilap idézett részleteket.

A miniszterelnöki interjú azzal egy időben hangzott el, hogy Izraelbe érkezett Leon Panetta amerikai védelmi miniszter. Korábban nyílt titoknak számított, hogy az amerikai kormány ellenez mindenfajta Irán elleni izraeli katonai akciót, amelyet Tel-Aviv a hírek szerint már régóta fontolgat.

Az előzetes program szerint Panetta szerdán Netanjahu miniszterelnökkel és Ehud Barak védelmi miniszterrel folytat tárgyalásokat. Izraeli sajtóértesülések szerint a Pentagon vezetője arról kívánja meggyőzni az izraeli vezetést, hogy az Iránnal szembeni szankciók eredményességéhez időre van szükség. Panetta rá akarja venni az izraeli kormányt arra, hogy mondjon le az Irán elleni, „megelőző jellegű” katonai csapás szándékáról.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.