Mohamad Hoszeini, a Teherán közelében lévő Hatam al-Anbia-i légvédelmi bázis mérnökségének helyettes parancsnoka elmondta, hogy az ország déli részén található Fars tartományban épülő létesítmény mintegy 300 millió dollárba kerül, s ha elkészül, 6 ezer embernek ad majd munkát.
Irán kedden ünnepelte a nemzeti hadiipari napot, amikor általában a védelem terén elért legújabb hazai eredményeket, vívmányokat ismertetik. Az iráni hadsereg bemutatott többek között egy továbbfejlesztett rövid hatótávolságú ballisztikus rakétát, amely médiajelentések szerint gyorsabban bevethető, hosszabb ideig tartható hadrendben, és pontosabb csapásmérést tesz lehetővé földi és tengeri célpontok ellen, mint a fegyver korábbi változatai. A rakéta hatótávolsága 300 kilométer.
Az iráni védelmi miniszter kedden arról tájékoztatott, hogy a 2012. március 20-án kezdődött iráni naptári év végéig számos harci repülőgép, rakéta, drón, tengeralattjáró és katonai jármű gyártását tervezik. „Napirenden van új drónok (pilóta nélküli repülőgépek) gyártása, és új tengeralattjárókat is igyekszünk hadrendbe állítani” – hangsúlyozta Ahmad Vahidi.
A fegyverek bemutatásával Irán a megfigyelők szerint a rá nehezedő nemzetközi nyomásra akart reagálni. Izraeli sajtóhírek szerint a zsidó állam a közeljövőben kész légicsapást mérni Teherán nukleáris létesítményeire, és az Egyesült Államok sem zárt ki egy katonai beavatkozást. Irán atomprogramja számos nyugati hatalom szerint katonai célokat szolgál, Teherán tagadja ezt. Ahmadinezsád a múlt héten úgy nyilatkozott, hogy Izraelt egy nap „letörlik a térképről”, és „az új Közel-Keleten nem lesz nyoma az amerikai jelenlétnek és a cionistáknak”.
Teherán állítása szerint az iráni rakétaarzenál képes elérni Izraelt és az Egyesült Államok közel-keleti támaszpontjait. A londoni Stratégiai Tanulmányok Nemzetközi Intézetének (IISS) kutatói ugyanakkor kétségbe vonták az iráni közléseket, azt állítva, hogy Teherán vélhetőleg eltúlozza képességeit.