Atomprogram: „hihetetlen fanatizmus” fűti az iráni vezetőket

Benjamin Netanjahu szerint hihetetlen fanatizmus fűti az iráni vezetőket. Az izraeli miniszterelnök az iszlám köztársaság nukleáris programjával kapcsolatban nyilatkozta ezt.

WA
2012. 09. 16. 10:14
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Irán „a túlélés fölé helyezi a fanatizmust” – vélekedett Netanjahu az NBC csatorna Meet the Press című műsorának adott interjújában, amely vasárnap kerül adásba, de néhány részletét már előzetesen közzétették. „Nem számítok arra, hogy ésszerűen viselkednek” – jegyezte meg, hozzáfűzve: Iránt nem lehet úgy feltartóztatni, mint a Szovjetuniót a hidegháború idején.

A nukleáris fegyverek elterjedése óta a technológiához hozzáférő országok alapos számvetést készítettek a fegyverek hasznáról és káráról – vélekedett az izraeli kormányfő. „De Iránt egy hihetetlenül fanatikus vezetés irányítja” – fogalmazott.

Határidőt szabnának Iránnak

Netanjahu összefüggést lát Irán keményvonalas vezetése és az arab világban zajló Amerika-ellenes tüntetések között, amelyeket egy iszlámellenes amatőr filmnek az internetre felkerült részlete váltott ki.


A miniszterelnök a napokban sürgette, hogy szabjanak határidőt Teheránnak az atomprogram kapcsán. Az elsősorban az amerikai kormánynak címzett követelés azonban feszültséget váltott ki az Egyesült Államok és Izrael viszonyában, az Obama-kormányzat ugyanis ellenzi, hogy az atomválság megoldását határidőhöz kössék, és annak túllépése esetén Teheránnal szemben katonai csapást alkalmazzanak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.