„Semmit sem tudunk erő alkalmazásával tenni, az ENSZ keretein belül fogunk cselekedni” – mondta Nikolić, aki köszönetet mondott Oroszországnak és az ENSZ Biztonsági Tanácsa (BT) más tagjainak, amiért nem értenek egyet Koszovó függetlenségének kikiáltásával.
Vlagyimir Putyin ugyancsak azt hangsúlyozta, hogy a koszovói problémát az ENSZ Biztonsági Tanácsának 1244-es számú határozata alapján, tárgyalások útján kell rendezni.
Az 1999-ben született döntés az akkor még létező, Szerbia és Montenegró alkotta Jugoszlávia részeként kezeli Koszovót, és ebből kiindulva intézkedik a szerb–albán konfliktus rendezéséről.
Marija Zaharova, az orosz külügyminisztérium helyettes szóvivője kedden kijelentette, hogy Oroszország továbbra is „jogilag nem létező, kvázi államnak” tekinti Koszovót.
„Mivel a Nemzetközi Ellenőrző Csoportnak nem volt hivatalosan elfogadott státusza, abból kiindulva járunk el, hogy a testület döntésétől függetlenül Koszovó továbbra is nemzetközi jogi személyiség nélküli kvázi állam” – fogalmazott Zaharova.