24 év a hackereknek

A török ügyészség 24 évig terjedő börtönbüntetés kiszabását kérte egy hackercsoport állítólagos tagjaira, akik többek közt a rendőrség központi honlapja ellen intéztek internetes támadást – jelentette hétfőn a török média.

WA
2012. 10. 08. 17:24
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A főváros, Ankara ügyészsége a terrorizmusellenes törvény alapján akarja bíróság elé állítani az úgynevezett Redhack csoport tíz tagját, köztük három egyetemistát, „fegyveres terrorszervezet” tagjaiként állítva be őket. A vádak között szerepel még a titokvédelmi és az adatvédelmi törvények megsértése is.

A Redhack tagjai idén februárban működésképtelenné tették az országos rendőrparancsnokság és még csaknem 350 kapitányság honlapját. A csoport korábban más hatóságok, köztük a legfelsőbb bíróság és az internet felügyeletéért felelős közlekedési tárca weboldalát is megtámadta. A tíz vádlottból heten hónapok óta vizsgálati fogságban vannak, és egyelőre nem tudni, hogy mikor kezdődhet meg ügyük tárgyalása.

Bírálók és az Európai Unió is azt vetik a török hatóságok szemére, hogy az ország szigorú terrorizmusellenes törvényét erőszakmentes cselekmények megtorlására alkalmazzák, korlátozva ezzel a véleménynyilvánítás szabadságát.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.