Fegyverarzenálra bukkantak a börtönben

Jelentős mennyiségű fegyvert és lőszert találtak a venezuelai hatóságok egy börtönben, amikor kiürítették, és más fegyházakba szállították a fegyenceket.

WL
2012. 10. 23. 7:28
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

María Iris Varela büntetés-végrehajtásért felelős miniszter közölte hétfőn, hogy a hatóságok 56 darab lőfegyvert, több ezer tárra való lőszert és 12 kézigránátot találtak Coro börtönben a nyugat-venezuelai Falcon államban. A börtönből 600 fegyencet szállítottak át máshova, miután a múlt héten kirobbant erőszakcselekményekben két fogoly meghalt és 13 megsérült.

Hugo Chávez államfő a múlt pénteken rendkívüli intézkedéseket jelentett be a venezuelai börtönállapotok javítása érdekében. Az elnöki rendelet szerint új börtönöket kell építeni, javítani kell az elítéltek ellátásán és a szolgáltatásokon is, hogy a fegyencek emberhez méltóbb körülmények között tölthessék le büntetésüket.

A venezuelai fegyintézetek túlzsúfoltak, nem ritkák az erőszakcselekmények, és gyakran állig felfegyverzett bűnbandák tartják rettegésben az elítélteket. Hivatalos adatok szerint a venezuelai börtönökben ötvenezer embert tartanak fogva, holott a férőhelyek száma elméletileg összesen 14 ezer. A fogvatartottak 70 százaléka még vár a perére. Ami a bűnözést illeti, Venezuelában a legsúlyosabb a helyzet a latin-amerikai országok közül: tavaly több mint húszezer gyilkosság történt a dél-amerikai országban.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.