– Magyar partnereinkkel arról beszélgettünk, hogy a kitűnő német–magyar kapcsolatokat hogyan tudjuk ez elkövetkező években tovább fejleszteni. Mi minden évben egy többpárti delegáció tagjaiként veszünk részt ilyen jellegű utakon, s az idei évben a sok meghívás közül a magyarországinak tettünk eleget – mondja Klaus Brähmig.
Mint a Magyar Turizmus Zrt. közleményéből is kiderül, a Turisztikai Világszervezet adatai szerint Németország a világ legjelentősebb turisztikai küldőországa, ezért számos fogadóország, így Magyarország legfőbb beutaztató partnere is. Ennek fényében különösen megtisztelő, hogy a sok meghívás közül a bizottság – amely egy évben csak egy ilyen jellegű utazást tesz – az idén Magyarországot választotta úti célnak. A hatfős delegáció október 7–10. között ismerkedett hazánk turisztikai kínálatával, és találkozott magyar állami vezetőkkel.
Német-magyar barátság
Éppen húsz éve írta alá a két ország kormánya a német–magyar barátságról szóló megállapodást. Az 1992-es szerződés azonban nem csupán dokumentum, barátságunk a gyakorlatban is működik. A németek a mai napig nagyon hálásak Magyarországnak azért, hogy 1989-ben megnyitotta a határt az Ausztriába igyekvő keletnémetek előtt. – Ez egy olyan barátság, amelyet zavaros idők fejleményei sem tudnak megingatni – véli Klaus Brähmig. Mint mondja, a parlamenti bizottság szoros kapcsolatot ápol a Magyar Turizmus Zrt. németországi–svájci képviseletével, illetve a berlini budapesti nagykövettel. – Magyar partnereinkkel együtt ötlöttük ki például egy német–magyar turisztikai fórum megrendezését jövőre – teszi hozzá.
Valótlanságokat állít a német sajtó
– Budapesti tárgyalásaink során szóba került az a két éve megkezdett reformfolyamat is, amelyet Németországban részben valótlanul és a tények elferdítésével tálal a sajtó. – Egyes újságírók sajnos szándékosan a negatívumokat keresik, amelyeket aztán felnagyítanak, s az antidemokratikusnak nevezett magyarországi médiatörvényt vagy az alkotmányt is következetesen, meggondolatlanul negatív színben tüntetik fel – véli a német politikus, aki szerint a német újságok nincsenek tisztában azzal a politikai struktúrával, amelyeket a magyarok megválasztottak. – Szerintem a magyarok büszkék lehetnek a kormányukra, amelynek azonban sok teendője van még, különösen a kommunikáció területén. Offenzívába kell lendülnie, hogy elmagyarázza, megértesse, mi miért történik – mondja Klaus Brähmig.
További részletek a Magyar Nemzet csütörtöki számában