Furcsa számok jelentek meg a békemenetről

Több külföldi sajtóorgánum szerint csupán pár ezren vettek részt az október 23-i békemeneten.

DA
2012. 10. 25. 20:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Zehntausende Menschen, azaz tízezrek követték délután az ellenzéki Facebook-csoport, az Egymillióan a sajtószabadságért felhívását – adta hírül kedden honlapján az osztrák közszolgálati televízió. Az ORF budapesti tudósítója nem sokkal később azt is megbecsülte, hányan vonultak a békemenetben: Tausende, azaz ezrek. Ugyanezek a számok hangzottak el este a csatorna híradójában is.

Hatalmas érdeklődés kísérte az október 23-ai állami rendezvényeket a nemzeti ünnepen, miközben Együtt 2014 elnevezéssel közös választói mozgalom megalakulását jelentették be az egyesületté alakult Egymillióan a magyar sajtószabadságért budapesti rendezvényén.

Orbán Viktor beszédét 400 ezren hallgatták a Parlamentnél, a békemeneten 150 ezren voltak. Ez a magas szám még a Fideszt is meglepte.

A Hír Televízió munkatársa szerette volna megkérdezni a hírműsorok főszerkesztőjétől, hogy hány forrásból ellenőrizték az adatokat, de csak a titkárnőjével üzent, hogy nem nyilatkozik.

Az ORF egyébként később kibővítette tudósítását azzal, hogy a Kossuth téren százezren hallgatták végig Orbán Viktor beszédét. Néhány héttel ezelőtt ugyanez a csatorna egy Paul Lendvai nevével fémjelzett kormányellenes dokumentumfilmet is közölt Nemzeti álmok, avagy Magyarország búcsúja Európától címmel. A Miniszterelnökség helyettes államtitkára szerint azonban nemcsak az osztrák tévé tudósítása volt félrevezető. „Paul Lendvai visszatérő szereplője a kifogásolható anyagoknak, de nemcsak ő maga, hanem a szelleme is elég erőteljesen jelen van az ORF szerkesztőségében. Láttunk más helyeket is. A francia hírügynökség, az AFP például egy olyan tudósítóval dolgozik, aki magyarországi magyar, szerződött partner, és az általa elkészített anyagban szintén rendkívüli aránytalanságokat fedeztünk fel, amit jeleztünk a francia központi szerkesztőségnek is, hogy legyenek tisztában azzal, hogy amit ők esetleg objektív tudósításként vagy anyagként adtak közre, és használtak is, ott elég komoly torzítások voltak” – fogalmazott Kumin Ferenc.


A hivatalos helyreigazítási kérelem Kumin Ferenc szerint ilyenkor hatástalan, mert a hosszú jogi eljárás miatt csak hónapok múlva közölnék. A nagykövetségeknek azonban jelezték kifogásaikat.


Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.