Kilencmillió iskolás imádkozott egy 14 éves kislány gyógyulásáért

Szombaton minden afganisztáni iskolában közös imát tartottak Malala Juszufzai felépüléséért.

TK
2012. 10. 13. 16:31
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szombaton minden afganisztáni iskolában közös imát tartottak Malala Juszufzai felépüléséért. Amanullah Iman, az afgán oktatási minisztérium szóvivője a sajtónak elmondta: az ország 15 500 oktatási intézményében mintegy kilenc és fél millió diák mondott imát, szolidaritást vállalva 14 éves pakisztáni társukkal, akit kedden sebesítettek meg súlyosan tálib merénylők. A szóvivő szerint az afgán diákok ezt az akciót egyben az oktatás elleni merényletnek is tekintik.

Malala Juszufzai azzal tett szert nemzetközi hírnévre, hogy blogjában bemutatta és elítélte a tálibok rémtetteit, és kiállt a lányok oktatáshoz való jogáért a szélsőségesekkel szemben.


Kedden a tanítási nap végén a Pakisztáni Tálibok Mozgalmának (TTP) két tagja nyitott tüzet a Szvat-völgybeli Minagóra városában. A kislányt a fején és a nyakán, valamint a vállán érte találat, és még pénteken is válságos állapotban volt. Ravalpindi egyik kórházában ápolják.

A szombati orvosi közlemény szerint a lány egészségi állapota most már kielégítő, folyamatos orvosi ellenőrzés alatt áll. Az afgán tálibok 1996 és 2001 között voltak hatalmon, akkor törölték el a nők oktatáshoz való jogát. Az iszlám előírásait ugyanis úgy értelmezték, hogy a nők kizárólag a háztartással foglalkozhatnak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.