Közmunka kell a segélyhez Rotterdamban

Nem lehet egyszerre feketén dolgozni és fölvenni a segélyt – mondja Rotterdam munkapárti alpolgármestere.

BL
2012. 10. 03. 17:26
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Megkapod a segítséget a társadalomtól, ha szükséged van rá, de a társadalom cserébe elvárja tőled, hogy csinálj valamit, ha képes vagy rá – mondja Marco Florijn, Rotterdam munkapárti alpolgármestere. – Nem lehet egyszerre feketén dolgozni és fölvenni a segélyt.”

A nyolc óra munka egy heti húszórás programkeretbe illeszkedik, amelyben van még 15 hetes munkakeresési képzés is azoknak az álláskeresési járadék utáni munkanélkülieknek, akik kérik a segélyt. Az összeg körülbelül 830 euró havonta egy egyedülálló esetében. „Ez az elvárt (közmunka)idő túl jelentős a feketén dolgozóknak, így vagy lemondanak a segélyről, vagy keresnek igazi munkát” – mondta Florijn. Az igazolatlan késés vagy távol maradás a munkából szankciókkal jár: az első időben a segélyt 30 százalékkal csökkentik, de azután teljesen meg is vonhatják.

Miközben a „Werk Loont” (Megéri dolgozni) elnevezésű program elsődleges célja a munkanélküliek ösztönzése arra, hogy mielőbb állást találjanak, ugyanakkor lehetővé tette a munkapárti városvezetésnek a költségek csökkentését is.

A 600 ezres Rotterdamban a munkanélküliség nagyjából 12 százalékos, ami az országos átlag csaknem kétszerese. Annak a körülbelül 3100 embernek, aki az év eleje óta részt vett az említett programban, több mint 40 százaléka már nem részesül a juttatásban, mert vagy talált új állást (18 százalék), vagy lemondott a segélyről, vagy pedig megvonták tőle.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.