Leállt a légi forgalom Izraelben

Hamis riasztás miatt néhány percre leállt a polgári légi forgalom Izraelben szerda reggel.

BE
2012. 10. 10. 12:45
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A légierőt riadókészültségbe helyezték, hogy szükség esetén be tudjon avatkozni. A légtér lezárása „kivételes intézkedés, amely mutatja a feszültséget azóta, hogy szombaton egy ismeretlen eredetű, pilóta nélküli repülőgép bejutott az izraeli légtérbe” – tette hozzá a rádió.

A drónt szombaton lelőtték, de az csak második kísérletre sikerült egy F-16-os vadászgéppel. A pilóta nélküli repülőgép fél órán át szállt izraeli terület fölött. Lelövése után felrobbant, de robbanószer nem volt rajta. Az izraeli hadsereg elvetette annak lehetőségét, hogy a drón a radikális Hamász palesztin szervezet uralta Gázai övezet felől érkezett volna, s azt a feltevést vizsgálja, hogy a gépet a libanoni Hezbollah radikális síita szervezet indította el – idézett egy katonai forrást a közszolgálati rádió.

2006 júliusában az izraeli erők lelőtték izraeli területi vizek fölött a Hezbollah egy drónját, amelyen sem fegyverek, sem robbanószerek nem voltak. 2005. április 12-én a Hezbollah pilóta nélküli gépének sikerült átrepülnie Izrael északi területének egy része fölött anélkül, hogy lelőtték volna.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.