Mostantól egész Észak-Koreát ”lefedik” a rakéták

Több mint két és félszeresére emelik a Dél-Koreában hadrendbe állítható ballisztikus rakéták hatótávolságát, hogy lefedjék velük Észak-Korea egész területét.

GB
2012. 10. 07. 9:05
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Csun Jung Vu szerint a megállapodás értelmében Dél-Korea 800 kilométeres hatótávolságú rakétákat állíthat hadrendbe, míg az eddig hatályos, 2001-ben aláírt amerikai–dél-koreai megállapodás 300 kilométeres korlátozást tartalmazott. A megegyezés értelmében Dél-Korea a jelenlegi, 500 kilogrammos szinten tartja ballisztikus rakétáinak hasznos terhét.

Az Egyesült Államok 28 500 katonát állomásoztat Dél-Koreában, és atomtámadás elleni ernyőjét is kiterjesztette a távol-keleti országra, amely cserében 2011-ben vállalta, hogy legfeljebb 300 kilométeres hatósugarú rakétákat birtokol.

Az USA nem akar „fegyverkezési hajszát” Észak- és Dél-Korea között

Washington mindeddig igyekezett féken tartani Szöult, mert nem akarja, hogy fokozódjék a „fegyverkezési hajsza” Ázsia északkeleti részén. Emiatt nem is született meg könnyen a mostani megállapodás, amely egyes elemzők szerint tovább növelheti a feszültséget a térségben. Sőt, kifejezetten felbőszítheti majd Észak-Koreát, de aggodalmat kelthet Kínában, Japánban és Oroszországban is.

Érthetőek ugyanakkor Dél-Korea „önvédelmi reflexei” is. Április 13-án Észak-Korea az előzetes figyelmeztetések ellenére kereskedelmi szállító rakétát bocsátott fel, s a lépést Washington és szövetségesei ballisztikus rakétával végrehajtott kísérletnek minősítették. Műholdas felvételekre hivatkozva azzal gyanúsítják Phenjant, hogy újabb kísérletre készül.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.